Simona Halep la Grand Slam

Simona s-a calificat in semifinale la US Open

Simona Halep in semifinale la US Open

Simona a disputat meciul impotriva Victoriei Azarenka pentru calificarea sin semifinalele ultimului turneu de grand slam al anului, US Open. Romanca a avut nevoie de 3 seturi ca sa treaca de bielorusa. Primul set a fost in favoarea Simonei care a trecut categoric de Azarenka cu scorul de 6-3. Al doilea set, in schimb a

Citeste mai mult

Simona Halep in optimi la US Open

Simona Halep la US Open

Simona Halep este intr-o forma foarte buna si a reusit sa se califice in optimile de finala la ultimul turneu de Grand Slam al anului, US Open. Ea a avut nevoie de  o ora pentru a trece de adversara ei, Shelby Rogers care a venit din calificari si pana in acel moment a avut 5

Decizie neasteptata din partea Simonei si a antrenorului Darren Cahill

Simona nu mai colaboreaza cu Darren Cahill

Simona Halep si antrenorul australian Darren Cahill au luat decizia de a nu mai colabora pe durata turneului de Grand Slam, Roland Garros. Decizia a venit dupa ce Cahill a fost invitat sa comenteze meciurile care se vor desfasura la acest turneu pentru un post de televiziune american. Halep va fi sustinuta in continuare de

Simona Halep 2015, Simona Halep la Grand Slam

Simona poate castiga un turneu de Grand Slam

A fost foarte aproape de a face o dubla istorica Indian Wells-Miami, dubla ce a fost realizata o singura data de catre Kim Clijters. Dupa 15 victorii consecutive, Simona a fost invinsa de regina tenisului mondial Serena Williams. Dupa un an 2014 foarte bun, cand jucatoarea romanca a reusit sa ajunga in finala Open-ului Francez,