Simona Halep in optimi la Wuhan

Simona halep in optimi la Wuhan

• Simona a trecut de Pavlyuchenkova

Pe scurt

Simona Halep a trecut astazi de numarul 33 WTA, Anastasia Pavlyuchenkova cu scorul de 6-2, 6-1 si s-a calificat in turul trei al turneului de la Wuhan unde o va intalni pe Johanna Konta.

5

Simona Halep a trecut astazi de prinicpala favorita la castigarea turneului de la Wuhan, Anastasia Pavlyuchenkova in doua seturi, scor 6-2, 6-1. Romanca nu i-a dat nici o sansa adversarei si a aratat de ce este in topul WTA. Romanca a pierdut primul punct in fata rusoaicei dar a accelerat jocul si nu i-a mai permis sa revina, terminand primul set dupa doar 30 de minute. Al doilea set s-a terminat la fel de rapid, Simona impunandu-se cu scorul de 6-1

Cele doua jucatoare s-au mai intalnit de 5 ori pana acum, fiecare meci fiind adjudecat de Simona. Urmatorul meci se va desfasura maine dupa ora 13.30. Halep o va intalni pe numarul 66 WTA, britanica Johanna Konta. Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum.