Declaratii Simona Halep, Simona Halep Roland Garros

Prima reactie a Simonei dupa eliminarea de la Roland Garros

Declaratii Simona Halep

Simona a fost eliminata ieri din competitia feminina de catre croata Mirjana Lucic-Baroni cu scorul de 7-5, 6-1 dupa aproximativ o ora de joc. Meciul s-a disputat in turul doi al turneului Roland Garros. Halep a declarat ca adversara a avut un joc tactic foarte bun si nu i-a permis sa intre in zona de confort.

Citeste mai mult

Simona Halep Roland Garros

Simona Halep a fost eliminata de la Roland Garros

Simona Halep eliminata de la Open-ul Francez

Astazi s-a disputat partida din turul secund al turneului Roland Garros, intre Simona Halep si Mirjana Lucic-Baroni. Simona a pierdut partida cu scorul de 7-5, 6-1 dupa aproximativ o ora de joc. Primul set a fost unul echilibrat, totusi Baroni a avut un mic avantaj, dar Simona a revenit mereu in joc. Al doilea set

Simona Halep obtine prima victorie la Roland Garros

Primul meci la Roland Garros in 2015

Simona Halep a disputat astazi primul meci din cadrul turneului de la Roland Garros impotriva Evgheniei Rodina. Dupa aproximativ o ora si jumatate de joc tenismena romanca s-a impus in doua seturi cu scorul de 7-5, 6-4. Meciul dintre cele doua jucatoare a fost echilibrat, in primul set Simona a avut un avantaj de trei

Simona Halep va juca maine la ora 12.00 in primul tur al Open-ului Francez

Simona Halep va juca incepand cu ora 12.00

Simona Halep poate ajunge usor in semifinalele Open-ului Francez

Simona poate ajunge pana in semifinala la Roland Garros

Specialistii ESPN au facut o analiza in urma tragerii la sorti care a avut loc ieri si cred ca Simona Halep are sanse foarte mari sa ajunga ce putin pana in semifinalele acestui turneu. Romanca va juca in primul tur impotriva Evgeniei Rodina, numarul 91 WTA. Dupa forma aratata in ultima vreme, Simona va trece

Simona Halep reprezinta cea mai mare amenintare pentru Sharapova si Williams

Simoan Halep este o amenintare pentru Serena Williams is Maria Sharapova

Jurnalista australiana Alyssia Varricchio a publicat un articol referitor la principalele tenismene care participa la turneul de la Roland Garros, dar si despre acele jucatoare care pot produce surprize la aceasta competitie. In viziunea jurnalistei Maria Sharapova este cea mai avantajata la acest turneu datorita pozitiei a doua in clasamentul WTA, recastigata saptamana trecuta in

Martina Navratilova a vorbit despre Simona Halep si Roland Garros

Simona Halep nu o poate invinge pe Serena Williams

Martina Navratilova a vorbit despre turneul Roland Garros care va incepe duminica, competitie la care participa si Simona Halep alaturi de cele mai bune jucatoare din tenisul feminin. Navratilova crede ca Serena Williams va castiga acest turneu, desi sunt jucatoare foarte bune care ii pot ameninta evolutia in cadrul acestei competitii. Chiar daca Simona Halep